Składniki: Składniki: filety z makreli 60% (Scomber scombrus, obszar połowu: Północno-Wschodni Atlantyk FAO 27, narzędzie połowu***: włoki pelagiczne (OTM) lub tuki pelagiczne (PTM)), sos musztardowy (40%) – woda, musztarda Dijon (25%) (woda, gorczyca, ocet winny, sól, regulator kwasowości (kwas cytrynowy)), olej rzepakowy, cukier, musztarda stołowa (5%) (woda, gorczyca, ocet spirytusowy, cukier, sól, ocet winny, przyprawy), ocet spirytusowy, chrzan (3%) (chrzan, woda, cukier, ocet spirytusowy, olej rzepakowy, sól, błonnik roślinny, substancja zagęszczająca (guma ksantanowa), regulator kwasowości (kwas cytrynowy)), gorczyca, skrobia modyfikowana, żółtko jaja w proszku, substancje zgęszczające (guma ksantanowa, guma guar), suchy syrop glukozowy, stabilizator (E435), sól, pieprz biały, kurkuma.
| Alergen | Zawiera |
|---|
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Tak |
| Gorczyca i produkty pochodne | Tak |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Ryby i produkty pochodne | Tak |
| Jaja i produkty pochodne | Tak |
| Soja i produkty pochodne | Tak |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Orzechy | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Wartość odżywcza |
|---|
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 3,5 g |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Kwasy tłuszczowe jednonienasycone | 10 g |
| Zawartość soli | 1,5 g |
| Wartość energetyczna kJ | 1032 kJ |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 20 g |
| Cukry | 3,2 g |
| Wartość energetyczna kcal | 249 kcal |
| Zawartość węglowodanów | 3,5 g |
| Zawartość białek | 13 g |